Information about General Data Protection Regulation
Ceļojuma "Noslēpumainā Indija" pilsētas.
10 April 2019

Vrindavana - "5000 tempļu pilsēta", atrodas svētās Jamunas upes krastos. Viena no vissvētakajām (un svētceļnieku iemīļotākajām) Indijas pilsētām. Pēc senas leģendas, šajā vietā atradās sens mežs, kurā Kungs Krišna, savā zemes iemiesojuma laikā, spēlēja savas Lilas (spēles).

Agra. Tadžmahala - mīlas stāsts, iedziedāts akmenī, Indijas simbols, viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Baltā marmora kupolu atspulgs ūdenī rada iespaidu, ka Tadžmahalas pils planē gaisā.

Džaipūra - Radžastanas galvaspilsēta, jeb "ķēniņa dēlu" zeme. Par Ķēniņa dēliem - Radžputiem - šeit sauca karavīru kastas pārstāvjus, tie ir sava veida Indijas samuraji. Tos neizdevās pilnībā pakļaut ne Lieliem Moguliem, iekarojušiem pusi Indijas, nedz britiem. Džaipūra ir ļoti gleznaina un skaista pilsēta, ko dažkārt sauc par "rozā simfoniju" vai Pink city, t.i. Rozā pilsēta, tieši šī krāsa Radžastanas kultūrā simbolizē viesmīlību.

Dīpavali jeb "Gaismu svētku" svinēšana. Tie simbolizē ceļu no tumsas (ignorances) uz zināšanām, patiesības uzvaru pār meliem, labā uzvaru pār ļauno. Tie ir arī veltīti Mahalakšmi (bagātības un labklājības dievietei). Tradicionālā Vēdiskā ceremonija Mahalakšmi, labklājības piesaistīšanai savā dzīvē, attiecību izveidošanai ar dabas enerģijām un to uzturēšana.

Haridvara - Dievu durvis. Haridvara ir svēta visiem. Višnu pielūdzēji to sauc par Haridvaru("Hari jeb Ramas Durvis"), šivaīti to pazīst kā Hardvaru ("Hara" - viens no Šivas vārdiem). Tā ir Tapobhumi, gudro zeme, kur var iegūt zināšanas, kas ved uz apgaismību.

Rišikeša - svēta pilsēta un garīgais centrs, tiek uzskatīta par jogas galvaspilsētu. Cauri Rišikešai plūst Ganga, kas tieši šajā vietā nonāk no kalniem, un pilsēta ir pilna ar sadhu un svētceļniekiem, kuri ieradušies pielūgt svēto upi. Pilsēta ir slavena ar ašramiem, kuros daudzi patiesības meklētāji no dažādām valstīm studē jogu, meditāciju, mākslu un filosofiju.

Džodhpura (Jodhpur). Varenais Mehrangarhs, nepieejamais cietoksnis, kura torņi paceļas virs "Gaišzilās pilsētas" Džodhpuras, lielisks ainaviskais un arhitektūras šedevrs. Mehrangarha pakājē izvietojusies vecā pilsēta - nekārtīgais gaiši zilo kubiku izvietojums, izstiepies līdz pat XVI gadsimta pilsētas sienai. "Gaišzilā pilsēta" tiešām ir gaiši zila! Džodhpura - sena un ļoti skaista pilsēta Indijā, tajā ir savijušās juceklīgās viduslaiku ieliņas, kuras, liekas, nekad neizved tur, kur gribi nokļūt. Tās  smaržo pēc vīraka, rozēm un kanalizācijas, šeit izvietoti veikali un tirdziņi, kur pārdodas viss, no caurulēm un tempļu rotājumiem līdz tabakai un sari. Tradicionālā gaiši zilā krāsa iezīmēja brahmana māju, bet tiem, kas nav brahmani, arī pēc likuma mājas jākrāso gaiši zilā krāsā. Šis tonis izstaro nesaprotamu gaismu, bez tam, kā uzskata, tas atbaida kukaiņus.
 

Actual and future events 1
1 - 14 November
Mysterious India - A trip of soul discovery during the month of Kartika